Національна академія наук України – Виставка-презентація «Зроблено в Києві»

5 червня 2018 року у столичному Міжнародному виставковому центрі відбулася виставка-презентація продукції київських виробників «Зроблено в Києві», організована Київською міською державною адміністрацією. Участь у цьому заході взяла й Національна академія наук України.

Виставка проводиться для того, аби промисловці Києва мали можливість  ознайомити споживачів зі своїми товарами, збільшити впізнаваність брендів, залучити інвестиції, розширити ринки збуту, розвивати ділові зв’язки, в тому числі міжнародні.

Учасниками події стали як підприємства різних галузей промисловості, так і наукові установи й наукові парки провідних київський закладів вищої освіти. Понад 300 своїх розробок представили 55 наукових установ і організацій НАН України. Науково-технічні досягнення вчених Академії експонувалися за десятьма основними напрямами: машинобудування (високотехнологічне устаткування та обладнання); інформаційні технології; енергетика, енергоефективність та енергоощадність; фармацевтика, медапаратура, реабілітація; неметалева продукція (хімія, полімери); будівельні матеріали; транспорт та транспортна інфраструктура; продукти харчування, напої; поліграфія, вироби з деревини; екологія, захист навколишнього середовища.

Виставку відкрив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. У вітальному слові до присутніх він зазначив: за рік, що минув, виставка відчутно прогресувала, адже кількість її учасників зросла майже вдвічі (загальна кількість представлених наукових організацій перевищила 300, а промислових підприємств – 1 тис.), а площа, на якій представляються експонати, – втричі. Інтерес до неї виявляють як ділові кола, так і громадськість та ЗМІ. Тому виставка «Зроблено в Києві» стає хорошою традицією й отримує статус щорічної. За словами посадовця, вона покликана слугувати майданчиком для налагодження співпраці між різними зацікавленими сторонами. Це має сприяти розвиткові бізнесу, що, в свою чергу, забезпечить розвиток міста в цілому. Наостанок М. Поворозник побажав учасникам успішної та плідної роботи.

До присутніх звернувся також перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець, який переказав їм вітання від президента НАН України академіка Бориса Патона й запевнив, що науковці прагнуть якнайтіснішої співпраці з виробництвом і готові пропонувати результати своїх досліджень для практичного впровадження. Він поінформував про конкретні кроки, які Академія робить на цьому шляху, зокрема про угоди, підписані з Українським союзом промисловців і підприємців, Федерацією роботодавців України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Київською міською державною адміністрацією та іншими. Як зазначив академік А. Наумовець, важливо, щоб найближчим часом було ухвалено законодавство, котре відкриє кисень для бізнесу, бо інакше позитивні зрушення в державі не стануться. «Без підтримки науки в України не буде перспективного майбутнього», – підкреслив учений і запросив відвідувачів ознайомитися з розробками, представленими на стендах НАН України.

Голова Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва Володимир Осадчий порівняв виставку «Зроблено в Києві» з ярмарком у німецькому Ганновері (найбільшим у світі у галузі промислових технологій), оскільки на ній представлено найважливіші, ключові галузі промисловості. Нині чверть податків, що надходять від міста до бюджету, належить київському виробничому сектору. «Наше завдання – збільшити їх до 50% і більше», – наголосив В. Осадчий.

Після урочистого відкриття М. Поворозник оглянув експонати. Свої здобутки йому представили, зокрема, співробітники Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова, Фізико-технологічного інституту металів і сплавів, Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, Київського відділення Наукового центру «Мала академія наук» НАН України та МОН України. Посадовець також ознайомився з продукцією ПАТ «НВО «Київський завод автоматики»», який, серед іншого, виробляє і медичний прилад «ФАЗАГРАФ», розроблений у Міжнародному навчально-науковому центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.

Під час прес-підходу М. Поворозник поділився враженнями від експонатів, у тому числі, результатів діяльності досвідчених науковців і юних дослідників. За його словами, науковці НАН України мають конкретні пропозиції щодо співпраці зі столичними виробниками. М. Поворозник також зазначив, що ця виставка є подією непересічною, а експоновані в її рамках здобутки вчених та підприємців – унікальними. На завершення він висловив сподівання, що подія виконає своє головне завдання – прорекламує виготовлену в столиці продукцію та допоможе знайти для неї нові ринки збуту.

Джерело